Miesięczne archiwum: Lipiec 2014

Putin się zaputał

No i Kacapy doigrały się. Zestrzelili malezyjski samolot pasażerski Boeing-777 (nie mylić z Boeingiem-787 – Dreamlinerem) rakietą Buk.
Samolot nie miał żadnych szans. Rakiety Buk zaprojektowano jeszcze w czasach Zimnej Wojny do niszczenia obiektów powietrznych, poruszających się po zmiennej trajektorii np. pocisków manewrujących. Prawdopodobieństwo zniszczenia statku powietrznego tą rakietą wynosi 90%. Zginęło prawie 300 osób.
Oczywiste jest, że zrobili to rosyjscy terroryści, zwani „separatystami”. A ponieważ nie bardzo wiedzą, co powiedzieć, wymyślają niestworzone historie. Problem w tym, że ruska propaganda w stylu stalinowsko-goebbelsowskim już nie działa w dobie Internetu.
Mam nadzieję, że społeczność międzynarodowa, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Zachodniej, spojrzy mniej przychylnie na Putina i jego swołocz, o ile nie zaleje im oczu ruska ropa i gaz. Strzelił sobie w kolano. I teraz albo walki rozgorzeją ze zdwojoną siłą, albo będzie to początek końca prosowieckiej rebelii na Ukrainie.
A co na to Polska? Macierewicz prawdopodobnie będzie mógł teraz snuć dyrdymały o wykorzystaniu rakiet Buk do zestrzelenia Tu-154 nad Smoleńskiem. To lepsze niż hel i trotyl.
A czujący miętę do ruskich Kurwin-Miałkki powie, że to się czasami zdarza na wojnie. I obarczy winą malezyjski samolot.
buk
System rakietowy Buk (Żródło: Wikimedia Commons, Public Domain)

Zagadkowe newsy

Same tajemnicze wiadomości w sieci.
Oto pierwsza, z wp.pl:
Przechwytywanie
Zagadka dla śledczych – jakim cudem policjant zastrzelił się w budynku, będąc jednocześnie na nim?

A to druga, z onet.pl, sugerująca, że nie ma sprawiedliwości na świecie:
Przechwytywanie2
Nie dość, że Gajadur został obrażony przez Wojewódzkiego i Figurskiego, to prokurator jeszcze wnosił o to, aby ograniczyć mu wolność. Ale na otarcie łez zaproponował zadośćuczynienie finansowe. 🙂

I w ten sposób dziennikarskie gryzipiórki przygotowują bezsensowna papkę „newsową” bez zastanowienia i rozsądku…